Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok
Kuo skiriasi saulės moduliai, baterijos ir kolektoriai?
-
Atidžiau nepanagrinėjus, gali pasirodyti, kad saulės moduliai, baterijos ir kolektoriai yra vienas ir tas pats. Tačiau skirtumų yra ir jie gana dideli. Jei planuojate plačiau domėtis saulės energetikos sritimi ar įsirengti saulės elektrinę, kviečiame sužinoti skirtumus – taip bus lengviau susikalbėti ir su specialistais, ir su meistrais.
Saulės moduliai yra saulės elektrinės dalis. Juos galima jungti tarpusavyje, jie sudaro sistemą, kuri gamina elektros energiją iš saulės energijos. Saulės moduliai dažniausiai yra montuojami ant pastato stogo, o iš jų gaunama pastovioji srovė keitikliu pakeičiama į kintamąją, kurią gali naudoti mūsų elektros prietaisai. Nuo to, kaip efektyviai veiks saulės moduliai, priklausys ir saulės elektrinės atsiperkamumas (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės elektrinės atsiperkamumas“).
Saulės baterijomis yra vadinami saulės moduliai. Ir nors formaliai baterijos saulės elektrinės sistemoje yra skirtos ne gaminti, o kaupti jau pagamintos elektros energijos perteklių, šis pavadinimas taip prigijo, kad jis dažnai vartojamas net specialistų tarpe, nors formaliai ir nėra taisyklingas. Taigi, saulės baterijos reiškia saulės modulius. O jei vis dėlto kalbate apie baterijas, turite žinoti, kad jos yra naudojamos, tačiau dėl kainos tai nėra itin populiarus sprendimas. Daug dažniau saulės elektrinės yra prijungiamos prie elektros tinklo ir juo perduoda perteklinę energiją pasaugoti.
Saulės kolektoriai yra panašūs į saulės modulius, tačiau atskiri elementai. Jie surenka saulės energiją ir ją perduoda kaip šilumą. Juos galima panaudoti, pavyzdžiui, vandens pašildymui. Iš esmės skirtumas yra tas, kad saulės kolektoriai negamina elektros energijos, o tiesiogiai panaudoja saulės energiją.