Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok
Šiandien, kai saulės elektrinių savininkai gali prisijungti prie elektros tinklo, srovės perdavimas nebekelia tokių problemų kaip anksčiau. Tai atveria naujas galimybes naudoti saulės elektrines net ir neturint galimybės jų montuoti ant stogo. Tokiu būdu švarią elektros energiją gali naudoti ir daugiabučių gyventojai.
Saulės parkais vadinami sklypai, kuriuose įrengtos antžeminės saulės elektrinės. Tokių sklypų ne vieną galima pamatyti automobiliu keliaudami po Lietuvą ar kitas šalis. Anksčiau, kai elektros supirkimo kaina buvo labai aukšta, tokie saulės parkai dygo tarsi grybai po lietaus, tačiau šiandien vis dažniau susimąstoma, ar jie tikrai apsimoka – juk situacija elektros rinkoje drastiškai pasikeitė.
Planuojant saulės elektrinės įrengimą iškyla daugybė klausimų. Reikia atsakingai įvertinti visus aspektus ir atlikti skaičiavimus, tačiau kaip išsiaiškinti, kiek energijos pagamina vadinamosios saulės baterijos – saulės moduliai.
Saulės kolektorių veikimas yra pagrįstas energijos mainais – šie įrenginiai surenka saulės energiją ir paverčia ją elektros energija. Kolektoriai yra montuojami tam tikru kampu, kad sugertų kuo daugiau saulės spindulių. Optimaliausias kampas yra 45 laipsniai, tada saulė šviečia į kolektoriaus paviršių 90 laipsnių kampu.
Rinkoje siūlomi kelių rūšių saulės moduliai, todėl daugeliui pirkėjų kyla klausimas, kokius geriausia rinktis. Čia negalima pasikliauti kaimyno rekomendacija – reikia įvertinti visas aplinkybes ir atsakingai priimti sprendimą. Juk saulės elektrinė reikalauja nemažų investicijų, o klaidos gali brangiai kainuoti. Dėl to verta žinoti ne tik esminius saulės modulių principus, bet ir visada pasitarti su profesionaliu specialistu.
Saulės elektrinės pastaruoju metu sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Dažnai sakoma, kad saulės energetika – tai ateitis, kuria galime pasinaudoti jau šiandien. Ir iš tikrųjų, žvelgiant į saulės elektrinių privalumus susidaro toks įspūdis. Aptarkime juos plačiau.
Svarstote apie saulės elektrinės įrengimą? Dabar tam puikus metas, nes galite pasinaudoti APVA parama ir sutaupyti. Pasinaudoti šia galimybe ir įsirengti saulės elektrinę tikrai verta – ji padeda sumažinti išlaidas elektros energijai ir suteikia daugybę kitų privalumų (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės elektrinės pliusai ir minusai“). Šiuo laikotarpiu, kai elektros rinkoje vyrauja nežinia, o kainos keičiasi kone kasdien, pasirūpinti autonomine elektrine yra puikus laikas. Tai investicija, kuri atsiperka.
Šiandien itin daug kalbama apie saulės energetiką, o saulės elektrinių privalumus atranda vis daugiau vartotojų ir dar daugiau planuoja ateityje įsirengti saulės elektrinę. Apžvelkime, kokios yra svarbiausios priežastys, skatinančios pereiti prie saulės elektrinių naudojimo.
Saulės elektrinės vis labiau populiarėja, skaičiuojama, kad jų įrengimu gali domėtis apie trečdalis šalies gyventojų. Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindinius reikalavimus, kuriuos pirkėjai kelia saulės elektrinėms.
Atidžiau nepanagrinėjus, gali pasirodyti, kad saulės moduliai, baterijos ir kolektoriai yra vienas ir tas pats. Tačiau skirtumų yra ir jie gana dideli. Jei planuojate plačiau domėtis saulės energetikos sritimi ar įsirengti saulės elektrinę, kviečiame sužinoti skirtumus – taip bus lengviau susikalbėti ir su specialistais, ir su meistrais.