Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok
Šildymo sistemų sektoriuje oras-vanduo šilumos siurbliai tikrai nesiskundžia dėmesiu. Tai – vienas iš populiariausių pasirinkimų tiek naujai statomiems būstams, tiek renovuojamiems, o taip pat tada, kai pasenusią ir taršią šildymo sistemą prireikia keisti nauja. Žinoma, prie jų populiarumo prisideda ir patrauklios sąskaitos už šildymą. Kokios jos gali būti, jei šildymui pasirinksite oras-vanduo šilumos siurblį?
Tarp visų šilumos siurblių oras-vanduo principu veikiantys yra vieni iš populiariausių. Kas tai lemia? Pirmiausia, aukštas funkcionalumas – jie šildo ne tik patalpas, bet ir ruošia karštą vandenį, taip pat prie simpatijų prisideda jų efektyvumas, nedidelės elektros sąnaudos bei nesudėtingas montavimas. Ir nors visi šilumos siurbliai yra geras pasirinkimas efektyviam šildymui, juos kai kas skiria. Tai – jų veikimo principas (išsamiau šia tema skaitykite straipsnyje „Šilumos siurblių veikimo principas“). Tad kuo grįstas šilumos siurblio oras-vanduo veikimas?
Šilumos siurbliai oras-vanduo išpopuliarėjo labai sparčiai ir šiandien užima itin aukštas pozicijas šildymo sistemų sektoriuje. Be to, kad užtikrina efektyvų šildymą, mažas elektros energijos sąnaudas, labai patogų valdymą, šie siurbliai taip pat ne tik šildo patalpas, tačiau ir ruošia karštą vandenį (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Šildymas oras-vanduo: kas tai ir ar verta?“). Kadangi drauge bus ruošiamas ir karštas vanduo, tai renkantis šio tipo siurblį reikia nuspręsti, ar labiau tinka modelis su integruotu boileriu ar be jo. Kuris variantas kokiu atveju bus geresnis pasirinkimas?
Kalbant apie namų apšildymo sprendimus itin dažnai linksniuojamas šilumos siurblio oras-vanduo pavadinimas. Tačiau besirenkantys šildymo sistemą namams turi apsvarstyti labai daug alternatyvų, tad išsami vienoje vietoje pateikta informacija pravers. Taigi šįkart daugiau dėmesio skiriame oras-vanduo šilumos siurbliui: kas tai yra ir kodėl tai bus geras sprendimas Jūsų namas.
Oras-vanduo šildymo sistema pelnytai traktuojama ne tik kaip viena efektyviausių, tačiau ir populiariausių rinkoje (išsamiau šia tema skaitykite straipsnyje „Šildymas oras-vanduo: kas tai ir ar verta?“). Nenuostabu, mažos elektros sąskaitos už šildymą ir komfortas tikrai prisideda prie šio tipo siurblių sėkmės. O kodėl renkantis tokį siurblį tikslinga atkreipti dėmesį į naudingumo koeficientą ir sezoninio efektyvumo duomenis?
Individualių namų šeimininkų simpatijas itin sparčiai užkariavo šilumos siurbliai, pasižymintys ne tik efektyvumu, tačiau ir dovanojantys komfortą bei leidžiantys atsipūsti nuo didelių sąskaitų už šildymą. Siurblių populiarumas šoktelėjo gana sparčiai ir aukštas pozicijas išlaiko iki šiol. Vienas dažniausių pasirinkimų yra oras-vanduo šilumos siurbliai, kurie ne tik šildo patalpas, bet dar ir ruošia karštą vandenį. O paklausa lemia ir didesnę pasiūlą, tad nusprendę montuoti šį siurblį susiduria su itin didele įvairove. Ką rinktis, kokius aspektus vertinti ir kaip nesuklysti? Tad pateikiame patarimų, padėsiančių lengviau priimti teisingą sprendimą.
Naujai statomų ar renovuojamų senos statybos namų šeimininkai būsto šildymui paprastai renkasi šilumos siurblį. Ar tai stebina? Greičiausiai jau ne, nes pasirinkimas labai populiarus, tačiau ir visai pelnytai – šilumos siurbliai užtikrina efektyvų, ekonomišką šildymą, patogų valdymą, tvarumą, atleidžia nuo rūpesčio rūpintis kuru ir jo sandėliavimu. Tiesa, pačių siurblių variantų irgi yra ne vienas, tačiau daugiausia simpatijų sulaukia oras-oras ir oras-vanduo šilumos siurbliai. Kuris iš jų pranašesnis ir koks variantas tinka vienu ar kitu atveju?
Statant naują ar renovuojant seną būstą vienas iš svarbiausių uždavinių yra pasirinkti šildymo sistemą, mat nuo to priklauso ir šildymo sąnaudos, ir efektyvumas bei gyventojų komfortas. Renkantis įvertinamos įvairios alternatyvos bei tarpusavyje lyginami skirtingi variantai, ieškant to, kuris geriausiai tinka konkrečiu atveju. Vieno iš dažnesnių alternatyvų yra dujinis šildymas ir oras-vanduo. Taip pat pastaruoju metu itin išpopuliarėję šilumos siurbliai labai dažnai kelia diskusiją, kuris iš jų geresnis: oras-oras ar oras-vanduo. O mes šįkart daugiau dėmesio skirkite tokioms alternatyvoms – oras-vanduo ir geoterminis šildymas. Ką rinktis, atsižvelgiant į savo poreikius bei galimybes.
Šildymo sistemos namams pasirinkimas yra atsakingas uždavinys, reikalaujantis ir šiokių tokių namų darbų atlikimo, pavyzdžiui, pasidomėti kiekvienu variantu, palyginti jų privalumus bei trūkumus. Tiek renovuojantys senus namus, tiek ir statantys naujus susižavi šilumos siurbliais dėl itin solidaus jų teigiamų savybių spektro. Tačiau kai kurie vis dar žvalgosi ir į kitą tikrai populiarų sprendimą – dujinį šildymą. Tad palyginkime šiuos du variantus: kuo vienas ar kitas yra pranašesnis.
Siekdama paskatinti gyventojus taršius bei neefektyvius šildymo katilus keisti moderniais ir atsinaujinančius energijos išteklius naudojančiais įrenginiais, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) teikia paramą. Tad norintys senąjį šildymo katilą pakeisti kur kas efektyvesniu ir mažiau taršiu sprendimu gali pretenduoti ją gauti. Kokios yra paramos sąlygos ir ką reikia žinoti, jei norite teikti paraišką įsirengti oras-vanduo šilumos siurblį?
Oras-vanduo šildymo sistema rinkoje yra viena iš paklausiausių. Tai lemia tiek jos efektyvumas, tiek patraukli kaina ir patogus valdymas. Oras-vanduo siurblys šilumą ima iš oro ir atiduoda ją vandens sistemai, per kurią šildomos patalpos. Tai puikus variantas gyvenamoms patalpoms, taip pat sodyboms ar kito tipo būstams, kuriuose yra įrengti radiatoriai ar grindinis šildymas.
Šilumos siurbliai paprastai pasirenkami naujai statomiems būstams, o taip pat renovacijos, kapitalinio remonto atveju, kuomet senoji kietojo kuro, dujinė ar dar kitokia šildymo sistema keičiama nauja – modernesne, efektyvesne ir pigiau atsieinančia. Nusprendę montuoti šilumos siurblį paprastai renkasi iš kelių tipų, pavyzdžiui, oras-oras, oras-vanduo, vanduo-vanduo bei kitų. Lyginant alternatyvas dažniausiai identifikuojami jų privalumai bei trūkumai, kas tikrai padeda pasirinkti geriausią variantą. Tad šįkart išsamiau aptarkime vieno iš populiariausių pasirinkimų – šilumos siurblio oras-vanduo – teigiamus ir neigiamus aspektus.