Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok
Oras-vanduo šilumos siurblio elektros sąnaudos
-
Šildymo sistemų sektoriuje oras-vanduo šilumos siurbliai tikrai nesiskundžia dėmesiu. Tai – vienas iš populiariausių pasirinkimų tiek naujai statomiems būstams, tiek renovuojamiems, o taip pat tada, kai pasenusią ir taršią šildymo sistemą prireikia keisti nauja. Žinoma, prie jų populiarumo prisideda ir patrauklios sąskaitos už šildymą. Kokios jos gali būti, jei šildymui pasirinksite oras-vanduo šilumos siurblį?
Visi šilumos siurbliai demonstruoja puikius rodiklius šiame kontekste. Konkrečioms sąnaudoms įtakos turi jų veikimo principas, modelis, namo izoliacinės savybės bei kiti aspektai.
Jei renkatės oras-vanduo šilumos siurblį ir norite preliminariai numatyti, kiek teks mokėti už elektrą, turite žinoti, kad tą kainą lems siurblio modelis, namo šilumos izoliacinės savybės, varža, siurblio efektyvumas, lauko temperatūra, naudotojų poreikiai ir kt. Tačiau labai preliminariai galima teigti, jog esant didesniam šalčiui lauke, pavyzdžiui, –22 laipsniams, elektros sąnaudos galėtų būti apie 50 W / m2.
Išlaidos šildymui labai priklauso nuo namo energinės klasės. Jei lygintume aukščiausios ir žemiausios energinės klasės pastatų šildymą oras-vanduo sistema, tai išlaidos šildymui gali skirtis kartais.
Kokios bus elektros sąnaudos konkretaus šilumos siurblio, galite paskaičiuoti lengviau. Jei pasirinkote Jums patinkantį modelį, atkreipkite dėmesį, koks jo COP – naudingumo koeficientas. Jis parodo elektros sąnaudų ir šilumos santykį. Tad jei Jūsų pasirinktas siurblys yra, pavyzdžiui, 9 kW galingumo, o jo COP esant –7 laipsniams lauke yra 4,64, tai elektros sąnaudas per valandą skaičiuosite taip: 9 / 4,64. Valandinės elektros sąnaudos tokio siurblio bus 1,94 kW.
Tiesa, šilumos siurbliui oras-vanduo reikalinga radiatorių ar grindinio šildymo sistema. Jei tokios nėra, galbūt verta pagalvoti apie oras-oras šilumos siurblį, kurio elektros sąnaudos taip pat bus nedidelės.