Prekių katalogas

Šilumos siurblių veikimo principas

  • Šilumos siurblių veikimo principas

    Šilumos siurbliai jau kuris laikas yra populiariausių šildymo sistemų pozicijose. Gana sparčią jų sėkmę lėmė paprastas montavimas, labai patogus valdymas, efektyvumas ir funkcionalumas. Dažną žavi ir galimybė „vienu šūviu nušauti du zuikius“: šilumos siurbliai ne tik šildo, tačiau ir puikiai vėsina patalpas šiltuoju metų laiku. Besirenkantys šilumos siurblį paprastai svarsto kelias alternatyvas, kurių kertinis skirtumas – veikimo principas.
     

    Kaip veikia šilumos siurbliai?


    Paprastai besirenkantys pirkti šilumos siurblį svarsto tarp kelių variantų:

    • oras-oras;
    • oras-vanduo
    • geoterminis šildymas;
    • ištraukiamo oro;
    • vanduo-vanduo.

    Visus šiuos siurblius vienija tai, kad jų veikimui reikalinga elektra (išsamiau šia tema skaitykite straipsnyje „Skirtingų šilumos siurblių elektros sąnaudos“), o skiria – nevienodas veikimo principas.


    Šilumos siurblio oras-oras veikimo principas


    Šį šilumos siurblį sudaro dvi dalys: viena montuojama pastato išorėje, o kita arba kitos (vidiniai blokai gali būti ir keli, priklausomai nuo patalpų dydžio ir išdėstymo) – viduje. Išorinis įrenginys ima orą iš lauko ir perduoda jį vidaus patalpose sumontuotam įrenginiui, kuris dėl ventiliatoriaus lengvai ir operatyviai šilumą paskirsto po patalpas. Vienas niuansas tas, jog labiau atvėsus lauko temperatūrai, krenta šio šilumos siurblio efektyvumas. Išsamiau apie oras-oras šilumos siurblių veikimo principą skaitykite straipsnyje „Oras-oras šilumos siurblio veikimo principas“.


    Šilumos siurblio oras-vanduo veikimo principas

    Ši šildymo sistema taip pat turi lauke montuojamą bloką bei kitą viduje. Oro paėmimo iš lauko principas yra toks kaip ir oras-oras sistemos, tik, priešingai nei ši sistema, šilumos siurblys oras-vanduo šildo ne orą, tačiau vandenį, o drauge ir namus per įrengtą grindinį šildymą ar radiatorius. Išorėje esantis blokas ima šilumą iš oro ir juo sušildo patalpose sumontuotoje talpoje esantį vandenį. Išsamiau apie oras-vanduo šilumos siurblių veikimo principą skaitykite straipsnyje „Oras-vanduo šilumos siurblio veikimo principas“.


    Geoterminio šilumos siurblio veikimo principas

    Geoterminio šildymo sistemą sudaro kiek daugiau dalių – 3: kolektorius, šilumos siurblys bei akumuliacinė talpa (daugeliui geriau žinoma kaip boileris) su vandens šildytuvu. Kolektorius montuojamas į šilumos šaltinį, kuriuo gali būti gruntas, vandens telkinio vanduo arba gręžinys. Kolektoriai gali būti vertikalūs arba horizontalūs – specialistai patars, kurį variantą geriau rinktis. Kartais vienas ar kitas tiesiog negalimi, pavyzdžiui, jei nepakanka sklypo ploto.
    Iš šilumos šaltinio imama šilumos energija, šilumos siurblys pastarąją paverčia didelės galios šiluma, kuri keliauja į karšto vandens bei šildymo sistemas. Išsamiau apie geoterminių šilumos siurblių veikimo principą skaitykite straipsnyje „Geoterminio šilumos siurblio veikimo principas“.


    Ištraukiamo oro šilumos siurblio veikimo principas

    Šio tipo siurblius kartais galite išgirsti vadinant „viskas viename“. Kodėl? Mat vienas įrenginys atlieka kelių įrenginių funkcijas: šildo namus, vėsina patalpas, ruošia karštą vandenį. Jų veikimo principas panašus į oras-vanduo siurblio, tik ištraukiamo oro siurblys orą namui apšiltinti ima ne iš lauko, tačiau surenka jau sušilusį patalpų viduje. Taip namai ir šildomi, ir vėdinami. Šio tipo šilumos siurblys turi integruotą vandens šildytuvą, kaitintuvą ir orapūtę. Jis orą naudoja pakartotinai ir gali perduoti jį radiatoriams, grindiniam šildymui. Išsamiau apie ištraukiamo oro šilumos siurblių veikimo principą skaitykite straipsnyje „Ištraukiamo oro šilumos siurblio veikimo principas“.


    Šilumos siurblio vanduo-vanduo veikimo principas

    Kaip leidžia nuspėti šių siurblių tipo pavadinimas, jie energiją ima iš vandens, pavyzdžiui, ežero ar kito telkinio, gręžinio. Atitinkamas vandens kiekis atšaldomas iki 5–10 laipsnių, o išgauta šiluma tiekiama į šildymo sistemą. Išsamiau apie vanduo-vanduo šilumos siurblių veikimo principą skaitykite straipsnyje „Vanduo-vanduo šilumos siurblio veikimo principas“.



    Kur naudojami šilumos siurbliai

    Esminė šilumos siurblių paskirtis yra apšildyti patalpas ir / ar ruošti karštą vandenį. Taip pat tokie siurbliai gali atlikti ir vėsinimo funkciją. Šie įrenginiai paprastai montuojami individualiuose namuose, gali būti įkurdinti butuose, taip pat galingi siurbliai pasiteisina komercinės paskirties pastatuose, viešosiose įstaigose ar kitur.
    Jei domina patikimi šilumos siurbliai, siūlome rinktis mūsų el. parduotuvėje. Jūsų laukia pripažinimą pelniusių gamintojų produkcija, patrauklus kainos ir kokybės santykis, aukštos kokybės gaminiai. Jei nežinote, koks siurblys geriausias Jums, susisiekite su namams24.lt.
     

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija

    Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok